رد کردن لینک ها

تور باکو از اردبیل

تور باکو از اردبیل

تور باکو از اردبیل

تور باکو از اردبیل

باسلام خدمت کاربران وبسایت بریم باکو در این مقاله از نوشته های بریم باکو تور باکو میخواهیم به بررسی تور باکو از اردبیل بپردازیم، در ادامه این مقاله کامل و جامع همراه بریم باکو باشید.

تور باکو از اردبیل به صورت زمینی از مرز بیله سوار شهر اردبیل امکان‌پذیر است. مرز بیله سوار که در بخش شمال شهر اردبیل واقع شده حدود ۱۶۰ کیلومتر با شهر اردبیل فاصله دارد. برای دسترسی داشتن به مرز بیله سوار می‌توان از نزدیک‌ترین استان‌ها مانند گیلان، زنجان و آذربایجان شرقی وارد شهر اردبیل شد و سپس به سمت مرز بیله سوار حرکت کرد.

درباره شهر اردبیل

شهر اردبیل شامل ده شهرستان،۲۴ شهر و ۶۶ دهستان است که از جمله شهرستان‌های آن می‌توان به شهرستان خلخال، بیله سوار، پارس آباد، سرعین، کوثر، مشگین شهر و دیگر شهرستان‌ها اشاره کرد، که هر یک خصوصیات منحصر به خود را دارا می‌باشند. شهر اردبیل در مرکز استان اردبیل قرار دارد. این شهر به واسطه تجارت ابریشم و آرامگاه تاریخی شیخ صفی الدین اردبیلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طبیعت سرسبز و دستنخورده شهر اردبیل توجه هر گردشگر و طبیعت گردی را به خود جلب می‌کند. از دیگر شاخصه‌های شهر اردبیل شرایط اقلیمی معتدل آن در فصل‌های گرم سال است که در زمستان نیز جزو سردترین شهرهای ایران به شمار می‌آيد. همچنین این شهر به لحاظ منابع طبیعی، توسعه کشاورزی، صنعتی به خصوص صنعت فرش‌های دست‌بافت، اماکن تاریخی و فرهنگی از جمله شهرهای توریستی کشور محسوب می‌شود. از جمله صنایع دستی شهر اردبیل می توان به گلیم بافی، سفالگری، جاجیم بافی، قلاب دوزی اشاره کرد.

مرزهای مشترک ایران و جمهوری آذربایجان

تور باکو از اردبیل از طریق دو مرز مشترک امکان‌پذیر است. یکی از این مرزها، مرز آستارا بوده تور باکو که از جمله پرتردد ترین راه‌های عبوری کشور ایران به جمهوری آذربایجان است.

 مرز آستارا در شهر آستارا واقع شده و مسافت آن تا باکو نیز در حدود ۳۵۰ کیلومتر می‌باشد. مرز دیگر، مرز بیله سوار در شهر اردبیل و در شهرستان بیله سوار است. 

ساکنین بخش شمال غربی کشور به راحتی می توانند از مرز بیله سوار برای سفر به باکو بهره‌مند شوند. بدین ترتیب تور باکو از اردبیل و انتخاب مسیر مرز بیله سوار از جمله مسیرهای تور باکو سهل و آسان برای گردشگرانی است که قبل از سفر به باکو و لذت از جاذبه‌های گردشگری شهر باکو، در صدد گشت و گذار در شهر تاریخی اردبیل نیز هستند.

مسافت مسیر از شهر اردبیل تا مرزهای باکو

همانطور که از پیش بدان اشاره شد، برای بهره‌مندی از تور باکو از اردبیل می بایست تور باکو از نزدیک‌ترین استان‌ها وارد شهر اردبیل شد و سپس مسیری در حدود ۱۶۰ کیلومتر را به سمت مرز بیله سوار در شمال شهر اردبیل حرکت کرد. 

گفتنی است که مسافت مرز بیله سوار تا باکو در حدود ۲۲۰ کیلومتر است که در واقع با اتومبیل شخصی و یا تورهای گردشگری از مرز بیله سوار تا باکو، کمتر از سه ساعت به طول می‌انجامد.

 قابل ذکر است که گمرک مرز بیله سوار به صورت ۲۴ ساعته فعال است. برای دسترسی راحت‌تر به گمرک بیله سوار می‌توان از شهرهای غربی کشور مانند ارومیه، اردبیل، تبریز رشت و مازندران حرکت کرد.

  • مسافت مسیر از شهر اردبیل تا مرز بیله سوار؛ ۱۶۰ کیلومتر
  • مسافت مسیر از مرز بیله سوار تا باکو؛ ۲۲۰ کیلومتر

مدارک مورد نیاز برای تور باکو از اردبیل

نرخ عوارض خروج از کشور به صورت زمینی با سفر هوایی متفاوت است. اگر چنانچه در صدد سفر به باکو از طریق تور باشید، نه تنها مقرون به صرفه است، بلکه تمامی موارد مرتبط با سفر از جمله عوارض خروج از کشور، تهیه ویزا و سایر هماهنگی‌های لازم بر عهده تور مسافرتی می‌باشد. در غیر اینصورت بایستی برای تهیه اینگونه مدارک شخصا اقدام نمایید. 

از سوی دیگر اگر چنانچه تمایل به سفر با خودروی شخصی‌تان داشته باشید، بایستی علاوه بر تهیه موارد فوق، برای دریافت کاپوتاژ اتومبیل و گواهینامه بین‌المللی نیز اقدام نمایید و اینگونه مدارک را به همراه پاسپورت، ویزا و عوارضی خروج از کشور به همراه داشته باشید. 

گفتنی است که سفر زمینی با خودروی شخصی با در نظر گرفتن میزان سوخت، طولانی بودن مسیر و سایر موارد به صرفه نبوده و اغلب گردشگران از تور باکو استقبال می‌کنند. در نتیجه با توجه به نزدیکی شهر اردبیل به مرز بیله سوار، تور باکو از اردبیل بهترین گزینه برای گردشگرانی است که علاقمند به سفر زمینی هستند. در هر کجای ایران که باشید می‌توان با بهره‌مندی از یک سفر داخلی به اردبیل، از تور باکو نیز برخوردار شوید.

به گفتگو بپیوندید