رد کردن لینک ها

روند تحصیلی در باکو

روند تحصیلی در باکو

روند تحصیلی در باکو

روند تحصیلی در باکو

باکو به علت پیشرفتی که در زمینه آموزش و به روز کردن سیستم های پژوهشی خود کرده مورد توجه دانشجویان کشور های همسایه قرار گرفته ولی تحصیلات رایگان فقط برای مردم باکو است با این وجود افراد زیادی برای تحصیل به باکو می روند. در این مقاله روند تحصیلی و چگونگی بورسیه شدن به باکو را توضیح می دهیم. تور زمینی باکو

آموزش مقدماتی

تحصلات مقدماتی در آذربایجان از سن ۶ تا ۱۵ سالگی اجباری است. و حدود ۴ سال این دوره ی مقدماتی طول می کشد. و با کسب نمره ی ۱-۴ این دوره به پایان می رسد.

آموزش متوسطه

پس از پایان دوره مقدماتی در سن ۱۵ سالگی شما وارد دوره متوسطه می شوید که این دوره حدوده ۵ سال با کسب نمره ۵-۹ به پایان می رسد.

آموزش متوسطه ۲

دو راه برای دانش آموزانی که دوره متوسطه را به پایان می رسانند وجود دارد. راه اول این است که ۲سال دیگر در دانشکده عمومی تحصیل کنند و مدارک تحصیلی آن را دریافت کنند. یا اینکه به دبیرستان فنی بروند و یک گواهی کامل تحصیلی متوسطه بگیرند.

تحصیلات دانشگاهی

مرحله اول دانشگاه: که حدود ۴ سال است که در پایان مدرک لیسانس را دریافت می کنید.
آموزش معلمان: دوره ۴ ساله بعدی است که در واقع معلمان، فارغ التحصیلان دانشگاه ها هستند.
مرحله ی دوم دانشگاه: که با اتمام این دوره ۲ ساله دارای مدرک فوق لیسانس هستید.
مرحله سوم دانشگاه: یک دوره ۳ساله که

در پایان این دوره مدرک Ph.D دریافت می کنید.

هزینه تحصیل بعضی از رشته ها در باکو

هزینه ی تحصیل رشته ی پزشکی در باکو

دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان که یکی از دانشگاه های نسبتا قدیمی باکو است. که هزینه ی تحصیل در این دانشگاه در سال ۶۲۰۰ دلار می باشد و علاوه بر آن حدود ۱۵۰ دلار در ماه هم هزینه اقامت در باکو می شود.

شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی

روند تحصیلی در باکو

مدت زمان تحصیل در این رشته ۶ سال است که شامل دوره های زبان و ۱سال کارآموزی در باکو و ایالت متحده می باشد. دوره های زبان شامل زبان روسی، انگلیسی و آذری می باشد که دانشجویان با توجه به علاقه که دارند می توانند در هر دوره ای که دوست دارند شرکت کنند. و دانشجویانی که کارآموزی خود را در ایالت متحده گذراندند می توانند اقامت امریکا را به دست بیاورند. تور زمینی باکو

دانشگاه های معروف آذربایجان

 • Baku State University
  Azerbaijan University of Architecture and Construction
  Azerbaijan National Academy of Science
  Azerbaijan State Oil Academy
  Baku Music Academy
  Azerbaijan Technical University

هزینه ی تحصیل در رشته ی دندان پزشکی در باکو

رشته ی دندان پزشکی یکی از رشته های با کیفیت باکو می باشد. مدت زمان تحصیل در رشته ی دندان ۵ سال است که شامل سه دوره مختلف است. که هزینه سال اول حدود ۵۳۰۰ و سال های بعدی ۴۳۰۰ دلار می باشد.

دانشگاه خزر

روند تحصیلی در باکو

اولین دانشگاه خصوصی که در سال ۱۹۹۱ توسط هاملت عیسی خانلی تاسیس شد. این دانشگاه ۲۵۰ هیئت مدیره و ۲۰۰۰ دانشجو دارد. در حال حاضر رئیس دانشگاه جان رایدر است. دانشگاه خزر یک مرکز پژوهشی و آموزش عالی می باشد که مدارک آن برای بسیاری از کشور ها قابل قبول و تایید شده است. این دانشگاه به شیوه ی غربی اداره می شود.

در دانشگاه خزر ۴ دانشکده وجود دارد.

 • دانشکده مهندسی و علوم کاربردی
  دانشکده اقتصاد و مدیریت
  دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی
  دانشکده آموزش و پرورش

شرایط بورسیه دانشگاه خزر باکو

پایین بودن هزینه ها در برابر کیفیت در سطح اروپا که در دانشگاه خزر باکو هست باعث شده شما به بورسیه در دانشگاه های باکو فکر کنید و بهترین گزینه برای شما دانشگاه خزر باکو است. زبان اصلی در این دانشگاه انگیلیسی می باشد. در هر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا بورسه وجود دارد. تعداد افرادی که می توانند این بورسیه را نصیب خودشان کنند فقط ۲ نفر می باشند.

رشته هایی که در این دانشگاه بورسیه می شوند

 • رشته های علوم مهندسی
  گرایش های مختلف رشته اقتصاد
  رشته های علوم اجتماعی
  رشته های مدیریت
  رشته های علوم پایه و معلمی

مدارک لازم برای بورسیه

 • کلیه مدارک تحصیلی از ابتدایی تا هر مقطعی که تحصیل کردید
  ارائه CV
  گواهی سلامت جسمانی و ذهنی
  فرم مقطعی که می خواهید بورسه شوید
  فرم بورسه
  همه این مدارک باید به زبان اصلی ترجمه شوند

افرادی که برای کارشناسی ارشد اقدام به بورسه می کنند علاوه بر مدارک بالا باید هدف خود را از ادامه تحصیل و ارائه ۲ توصیه نامه از افراد معتبر داشته باشند. و دانشجویانی که برای دکترا اقدام به بورسه می کنند باید آرشیوی از مقالات خود و ارائه ی یک مدرک معتبر زبان و همچنین زمینه ی علاقه مندی پروپزال دکترای خود را ارائه دهند.

مقالات پیشنهادی

قیمت ویزای باکو

برخی از سوغاتی های کشور آذربایجان

به گفتگو بپیوندید