رد کردن لینک ها

سفر ارزان عید

سفر ارزان عید

سفر ارزان عید

مسافرت و سفر کردن بهترین کاری است که گفته می‌شود در هر هفته باید یک روز را به آن اختصاص دهید. اما متاسفانه به دلیل هزینه‌های سر به فلک کشیده این امکان برای افراد وجود ندارد. شاید در طول یک سال بیشتر از تعداد انگشتان یک دست را برای مسافرت رفتن به شماره نیندازیم.

مسائل مالی باعث شده تا افراد از نعمت سفر کردن و گشت و گذار محروم باشند و از طرفی تعداد سفر کم هم باعث شده به دلیل نداشتن تجربه در هر بار سفر کردن هزینه‌های بالایی را بپردازند که شاید اصلا به آنها نیازی نداشته باشند. در این مقاله قصد دارم به بررسی این سوال که چگونه سفری ارزان داشته باشیم بپردازم و به معرفی روش‌هایی برای تجربه یک سفر ارزان در ایران یا حتی در خارج از کشور بپردازم.

سفر ارزان عید

چگونه سفری ارزان داشته باشیم؟

در ادامه این مقاله که قصد داریم راه‌های ارزان سفر کردن را ذکر کنیم، موارد مشترکی ارائه شده است که در سفر با تور، سفر گروهی، سفر با خودرو شخصی و… وجود دارند. بنابراین برخی از این موارد ممکن است در برخی سفرها اصلا کاربردی نداشته باشند. بنابراین ذکر این نکته ضروری است که حتما سعی کنید از بیشترین موارد ذکر شده که در هر سفر قابل استفاده است، بهره کافی را ببرید.

با تور سفر کنید

سفر با تور بهترین روشی است که می‌توانید مسافرت ارزانی را در آن داشته باشید. اگر دقت کنید در مسافرت شخصی شما نیاز دارید که هزینه‌های مختلفی مثل پرداخت هزینه‌های رفت و آمد(چه با خودرو شخصی و چه وسائل حمل و نقل عمومی)، هزینه‌های خوراک، هزینه‌های اقامت و خریدهایی که در طول سفر برای فراهم کردن نیازهایتان دارید را پرداخت کنید.

اما زمانی که با تور سفر می‌کنید، بسیاری از این هزینه‌ها به نسبت کمتری پرداخت شده است. به عنوان مثال اگر شما به صورت گروهی سفر کنید که هزینه‌های مشترک را دونگی پرداخت کنید، با بیشتر شدن تعداد افراد هزینه‌ها کمتر می‌شود. در سفر با تور هم همین حالت است. اما وقتی تعداد افراد کمتر باشد هزینه‌ها هم بیشتر خواهد شد.

جدایی از همه این موارد در سفر با تور دیگر دغدغه اینکه سریع‌تر از مکان‌های دیدنی عبور کنید تا به اقامتگاه خود برگشته و غذای خود را آماده کنید را ندارید. سر همان ساعتی که وقت غذا است به محلتان برگشته و همه چیز آماده است.

برای مشاهده آخرید تور زمینی باکو می‌‌توانید به صفحه تور زمینی باکو مراجعه فرمایید .

در ایام خلوت مسافرت کنید

سفر ارزان عید

سفر کردن در زمان‌هایی که خلوت است می‌تواند بهترین زمان برای کاهش هزینه سفر باشد. این موضوع هم از بعد هزینه و هم از بعد وقت کشی اهمیت دارد. به عنوان نمونه در ایام نوروز، آخر تابستان و ۱۳ فروردین بیشترین مسافرت در داخل ایران انجام می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود تا ترافیک شهری بالا رفته و در طول سفر به جای اینکه برای مدتی دور ماندن از کار و برای استراحت صرف کرده باشید، بساط آزاردهنده ترافیک را برای خود آماده کرده‌اید.

از سوی دیگر در این ایام هزینه‌ها بالا می‌رود، فروشگاه‌ها و هتل‌ها به دلیل اینکه در سایر ایام سال چنین حجم عظیمی از مسافران را ندارند، جهت جبران هزینه‌های خود، هزینه هر چیزی را بالا در نظر می‌گیرند.

گوش به زنگ باشید

اگر با تور سفر می‌کنید، برخی تورها هستند که ماه‌ها قبل تدارک سفر را به مکانی فراهم کرده و از همان ابتدا شروع به ثبت نام می‌کنند. اما برخی دیگر نیز هستند که این زمان را به عقب‌تر و نزدیک به زمان سفر میندازند. در صورتی که گوش به زنگ باشید و در خبرنامه و شبکه‌های اجتماعی این تورها عضو باشید، می‌توانید از گروه دوم استفاده کرده و هزینه کمتری بپردازید.

اپلیکیشن‌های موبایلی را دست کم نگیرید

وقتی به شهری خارج از شهر خود سفر می‌کنید که هیچ آشنایی با مکان‌های دیدنی آن ندارید، استفاده از یک گوشی هوشمند می‌تواند هزینه‌هایتان را به صورت غیرمستقیم کاهش دهد. می‌پرسید چطور؟

به عنوان مثال فرض کنید قصد سفر به همدان را دارید و تب و تاب شاعری شما نیز گل کرده است و می‌خواهید به آرامگاه باباطاهر در این شهر بروید. میدان اصلی این شهر بر خلاف سایر شهرها دارای ۶ خیابان است(البته دو مورد آن به دلیل ترافیک بالا به پیاده رو تبدیل شده است). به همین ترتیب سایر خیابان‌های خارج از میدان اصلی نیز به صورت چند دایره متحدالمرکز به ۶ بخش اصلی تقسیم شده است. اگر یک نقشه همراه خود نداشته باشید و یکی از خیابان‌ها را به اشتباه بروید، مجبور هستید تا مسیری پر ترافیک را طی کنید تا به مقصد مورد نظر برسید.

با طبیعت آشتی کنید

سفر ارزان عید

دیدن جاذبه‌های گردشگری دست ساخته انسان جذابیت خاص خود را دارد. اما شلوغی که این مکان‌ها دارند، بهتر است که سفر به چنین جاهایی را به زمانی خلوت موکول کنید.

به جای آن می‌توانید سراغ طبیعت رفته و در مکانی آرام از سفر خود لذت ببرید. البته دقت داشته باشید که در حفظ طبیعت نیز کوشا باشید.

مکان اقامت مناسب انتخاب کنید

درست است که هتل‌ها مکان خوبی برای اقامت هستند، اما همینطور که تعداد ستاره‌های هتل بالا می‌رود، کنتور هزینه‌های شما نیز به سجود افتاده و سفری گران قیمت را برایتان رقم خواهند زند. مگر جز این است که می‌خواهید صرفا برای خواب از مکان اقامتی استفاده کنید؟

پس به جای هزینه تراشی برای هتل، سعی کنید از مهمان خانه‌ها و مسافرخانه‌ها استفاده کنید. اگر هم سفر دو سه نفره انجام می‌دهید می‌توانید از هاستل استفاده کنید و ضمن داشتن هزینه بسیار پایین اقامت با دوستان جدیدی هم آشنا شوید.

سفر با خودرو مناسب را در نظر بگیرید

بسیاری افراد در ایام نوروز وقتی مسافرت خانوادگی دارند سعی می‌کنند به صورت خانواده دو نفره سفر کنند. هر دو این خانواده با یک خودرو سفر خواهند کرد. اما به این نکته توجه نمی‌کنند که اگر یک خودرو با گنجایش مسافرت بیشتر مثل ون داشته باشند، هزینه‌هایی که صرف خودرو خواهد شد به نصف کاهش پیدا می‌کند.

رایگان‌ها را از دست ندهید

در برخی ایام سال هستند مکان‌های عمومی مثل موزه، مکان‌ها تاریخی و… که برای برخی ساعات بازدید از برخی مکان‌ها را رایگان می‌کنند. یا بازدید برای افراد فرهنگی با هزینه کمتر یا حتی رایگان صورت می‌گیرد.

اگر در بین همسفران خود افرادی با این ویژگی وجود دارد از این مزایا استفاده کنید تا سفری ارزان ضمن بهره‌مندی بیشتر داشته باشید.

ممنونم که تا انتهای این نوشته همراه ما بودید برای مشاهده آخرید تور زمینی باکو می‌‌توانید به صفحه تور زمینی باکو مراجعه فرمایید .

سفر ارزان عید

سفر ارزان عید

سفر ارزان عید

بهترین کشور برای مسافرت در عید نوروز

به گفتگو بپیوندید