رد کردن لینک ها

سفر به قبله شهر سرسبز آذربایجان

سفر به قبله شهر سرسبز آذربایجان

سفر به قبله شهر سرسبز آذربایجان

سفر به قبله شهر سرسبز آذربایجان. قبله یکی از زیباترین شهرهای جمهوری آذربایجان بوده و در شمالی ترین نقطه این سرزمین در محل طلاقی دو سمت رشته کوه های قفقاز ( قفقاز شمالی، قفقاز جنوبی ) قرار دارد. این شهر دارای طبیعتی بکر و زیبا، بمانند سایر شهرهای منطقه آذربایجان می باشد. تجربه مسافران به شهر قبله در بهار نشان از زیبای منحصر بفرد این منطقه سرسبز کوهستانی را دارد. آب و هوا قبله در فصل بهار بدلیل کوهستانی بودن منطقه کمی سرد است و بارش های پراکنده همیشه در این منطقه صورت می پذیرد. تابستان های قبله بسیار دل‌انگیزبوده و مقصد سفر بسیاری از گردشگران مناطق گرمسیر، مخصوصا کشورهای حاشیه خلیج می باشد. همچنین قبله بدلیل داشتن زیرساخت مناسب گردشگری مقصد بسیاری از گردشگران در فصل تابستان می باشد.

قبله شهر سرسبز آذربایجان

قبله، غیر از طبیعت زیبا، ناب و منحصر بفرد؛ دارای جاذیه های تاریخی بیشماری است. بنابراین مسافران در سفر به قبله می‌توانند تماشاگر بناهای زیاد تاریخی در منطقه کوهستانی قبله باشدند. منطقه زیبای شهر قبله مسیر مناسبی برای تپه نوردی، کوهنوردی در میان جنگلهای بکر، آبشارهای کوچک و بزرگ می باشد. اغلب طبیعت گردان خارجی برای مسافرت به این شهر زیبا لحظه شماری میکنند. قبله مقصد بسیار محبوبی برای گردشگران اهل طبیعت است.

‏آبشار ‏Yeddi Gozel

سفر به قبله شهر سرسبز آذربایجان

آبشار ‏Yeddi Gozel، یک پدیده نادر طبیعی در منطقه قبله اشت، که گردشگران برای رسیدن به این مکان زیبا کمی باید در دل طبیعت قدم زده و پیاده‌روی کنید. برای رسیدن به آبشار ‏Yeddi Gozel و ‏تماشای زیبایی وصف ناپذیر سقوط قطرات آب‌، باید از پله‌ها بالا بروید. کما اینکنه، این کار در ابتدا برای کسانی که زیاد اهل پیاده‌روی نیستید سخت است، ولی با دیدن مناظر بکر و بهشتی هیچگاه از تصمیم خود پشیمان نخواهند شد.

‏ استراحتگاه کوهستانی Tufandag

سفر به قبله شهر سرسبز آذربایجان

توفان داغ ‏Tufandag)‎‏)؛ یک استراحتگاه مدرن در میان کوهستان با همین نام ( توفان داغ ) با امکانات زیرساختی بسیار خوبی بوده که هر ساله پذیرای بسیاری ‏گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت است. شرایط خاص” توفان داغ ” سبب میشود که هم در فصول سرد و هم در فصول گرم امکان میزبانی از گردشگران و علاقه مندان به طبیعت را دارد. مجموعه رفاهی ” توفان داغ ” محلی برای اقامت شبانه گردشگران ایجاد کرده است. این مجموعه در فصول سرد با بهره گیری از انواع تفریحات زمستانی مانند تله‌سیژ و اسکی و در تابستان‌ها با ‏امکان کمپینگ، تپه نوردی و کوهنوردی، شرایط مطلوبی را برای گردشگران و علاقه مندان ایجاد میکند.

‏دشت های سرسبز قبله

سفر به قبله شهر سرسبز آذربایجان

اگر تجربه سفر به قبله را در اواسط یا اواخر فصل بهارداشته باشید، اوج زیبایی طبیعت را با ثبت بهترین لحظات در طبیعت بکر این منطقه را خواهید داشت. دشت های سر سبز قبله مملو از گل ها، گیاهان بوده که جذاب‌ترین ‏دیدنی‌های طبیعی در این فصل بشمار می آیند. در ماه می بسیاری از زمین‌های بکر درقسمت غربی منطقه قبله با رویش گل های خودرو، رنگارنگ و وحشی زیبایی شگرفی به این دشتها میدهد. دشت‌ها غربی شهر قبله پراز گلهای زیبا و خوشبو بوده و فضای دلنشینی را برای کمپینگ و پیک نیکها کوچک خانوادگی ایجاد کرده هست. لذت نوای دلنشین رودخانه های جاری در این دشت، حس نسیم خوش بهاری را به گردشگران میدهد. همچنین عکاسی درطبیعت تجربه‌هایی هستند که ‏گردشگران در بهار در این دشت‌ها به‌دست خواهند آورد.‏

‏بازارهای محلی

سفر به قبله شهر سرسبز آذربایجان

درشهر قبله با جستجو در محله‌ های این شهر، بازارچه های هفتگی مختلفی را که در یک روز خاص برگزار میشود را پیدا کرد. اکثر بازارچه‌های محلی، محل تامین و داد وستد کالاهایی ‏چون غذاهای خانگی، میوه و تره بار و صنایع دستی هستند. همچنین این بازارها مکان مناسبی برای خرید سوغات برای گردشگران است. در این بازارها غالبا اجناس توسط خود تولیدکنندگان به صورت مستقیم و بدون واسطه عرضه می شود.

‏مسجد شهر قبله

سفر به قبله شهر سرسبز آذربایجان

اوضاع ادیان و مذاهب در زمان شوروی سابق و قبل از استقلال جمهوری آذربایجان وضعیت چندان جالبی نداشته، طوریکه قبل از استقلال جمهوری مسلمان آذربایجان، هیچ گونه مسجد، کلیسا، کنیسه و بنا مقدسی در این منطقه وجود نداشته است. بنا به مسلک و مرام حاکم در اتحادیه جماهیر شوروی کلیه اماکن دینی و مذهبی در جغرافیای سیاسی آن، یا به حال خود رها، ویا از بین برده شده، ویا تغییر کاربری داده است. در این بین شهر قبله نیز از این موضوع مستثنا نبوده و تمامی اماکن دینی و مذهبی آن که بیشتر تاریخی بوده اند، از بین رفته اند. در شهر قبله مسجد زیبایی وجود دارد که جنبه تاریخی نداشته و بعد از استقلال جمهوری آذربایجان، به همت علمای دینی منطقه بنا نهاده شده است. این مسجد کما اینکه قدمت آنچنان بالایی ندارد ولی از آنجایی که در این شهر منحصربه‌فرد به حساب می‌آید، یکی از مهمترین اماکن ‏دیدنی‌های شهر تلقی می‌شود. مسجد شهر قبله با یک مناره بر افراشته شده در آسمان، زیبایی خاصی به آن داده است.

‏باشگاه تیراندازی

سفر به قبله شهر سرسبز آذربایجان

‏اگر در کنار طبیعت گردی و گردشگری به‌دنبال کمی هیجان هستید، باشگاه تیراندازی شهر قبله میتواند محلی باشد تا آدرنالین خون خود را افزایش دهید. در این باشگاه نیازی ‏نیست که حتما ورزشکارحرفه‌ای باشید، تیم اجرایی و مربیان حرفه ای و مجرب این باشگاه، جهت راهنمایی به علاقه‌مندان در کنار شما خواهند بود. تیراندازی با تفنگ بادی یکی از محبوبترین رشته ها در این باشگاه می باشد.

قبله لند

سفر به قبله شهر سرسبز آذربایجان

قبله‌لند (Gabaland) شهربازی واقع در شهر قبله می باشد. این مجموعه رفاهی و تفریحی در قلب طبیعت بکر، زیبا و خوش آب و هوای قبله قرار دارد. چرخ‌و فلک، وسایل هیجانی مانند بشقاب‌پرنده، باشگاه مخصوص کودکان، وسایل بازی ویژه‌ی خردسالان همچون اسب‌های موزیکال و… ، استخر، سرسره‌ی آبی، مسیر پیاده‌روی ازجمله جاذبه های شهر بازی قبله ( قبله‌لند ) می باشند.‏

اگر در آینده نزدیک تصمیم به سفر به شهر قبله سفر کرده اید، پیشنهاد ما برای تجربه چشیدن طعم غذای محلی شهر قبله را فراموش نکنید. غذاهای با طبع نزدیک به غذای مردمان آذربایجان جنوبی! همچنین در نظر داشته باشید تیم توانمند مجموعه ” بریم باکو ” به پشتوانه کارگزاری رسمی هتل های جمهوری آذربایجان با رویکردی هوشمندانه در راستای رزرواسیون هتل‌، اقامتگاه محلی و برگزاری تور قبله، تور گنجه و تور زمینی باکو از ابتدا تا انتهای سفر در کنار شما هستند. مجموعه بوتا تراول منتظر پیشنهادات و نظرات و انتقادات همراهان خود در اجرای تور زمینی باکو بعنوان کارگزار هتل باکو می باشد.

 

 

مقالات پیشنهادی

کارگزار هتل باکو

تور زمینی باکو هتل آف

به گفتگو بپیوندید