رد کردن لینک ها

بررسی وضعیت کار در باکو

بررسی وضعیت کار در باکو

بررسی وضعیت کار در باکو

بررسی وضعیت کار در باکو

کشور آذربایجان در سال های اخیر بستر مناسبی را از نظر کاری و اقتصادی برای مهاجران فراهم کرده است. از جمله افرادی که این کشور را برای کار انتخاب می کنند ایرانیان هستند. علت این امر جدا از شرایط کاری مناسب این کشور ، مقوله ویزا برای ایرانیان می باشد که حل شده است . به همین منظور امروز در این مقاله قصد داریم شرایط این کشور در رابطه با کار کردن در آذربایجان و پایتخت این کشور، باکو را بررسی کنیم.

وجود ذخایر نفتی و گازی در این کشور تاکنون توانسته سرمایه گذاران زیادی را جذب این کشور بکند. هرچند این کشور در بین لیست بهترین کشورها برای کار کردن خارج نبوده ولی به علت پیشرفت شرایط اقتصادی که داشته است برای عده ای که به دنبال کار در خارج از کشور هستند، گزینه ی مناسبی تلقی می شود. سالانه تعداد زیادی از ایرانیان به دنبال موقعیت های شغلی به این کشور سفر می کنند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که باکو را به چشم فرصت شغلی نگاه می کنید لازم است بدانید برای کار کردن در آذربایجان شما نیاز به مجوز کار دارید. این مجوز پس از آن كه فرد مجوز اقامت قانونی خود را به دست آورد، قابل دريافت است. زمانی که فرد مجوز اقامت قانونی خود را بدست بیاورد در صورتی که از سمت کارفرمای خود مورد حمایت و تایید قرار بگیرد می تواند پیگیری های لازم را در مورد مجوز خود انجام بدهد.

همان طوری که بیشتر نیز اشاره کردیم ذخایر نفتی و گازی فرصت های شغلی زیادی را برای مهاجران ایجاد کرده به همین منظور دولت این کشور در تلاش برای تنوع بخشیدن به اقتصاد و رونق اقتصادی به سمت ایجاد فرصت های دیگر شغلی در زمینه های دیگری همچون گردشگری، آموزش پرورش ، کشاورزی و .. رفته است البته لازم به ذکر است کشاورزی در حال حاضر جزو فرصت های مناسب است جدا از این موارد اشتغال در صنعت نیز در این کشور گزینه ی مناسبی به حساب می آید.

علاوه بر بخش‌های انرژی و کشاورزی، ساخت و ساز نیز از موارد پر در آمد در این کشور محسوب می شود افرایش تقاضا برای مسکن و همچنین پروژه‌های توسعه زیربنایی باعث رونق صنعت ساخت و ساز در این کشور شده است. اما سوالی که در ادامه با آن روبه رو هستیم نحوه پیدا کردن شغل و پروژه ها است .

محبوب ترین روش پیدا کردن شغل در آذربایجان، باکو مدل آنلاین است. فرصت های شغلی زیادی در پرتال های دو زبانه ی انگلیسی ، آذری وجود دارد که پیدا کردن آنها برای مهاجران بسیار آسان است. همچنین بسیاری از شرکت های استخدامی نفت گاز و حتی پروژه هایی از این قبیل در این پرتال ها قابل یافت هستند.

در این میان باکو پایتخت تجاری در این کشور نیز محصوب می شود. تنها مورد قابل ذکر در زمینه ی کاری نحوه ارتباط با دیگران در محیط باکو است. اکثریت مردم به زبان های آذری و روسی صحبت می کنند هرچند بسیاری از مردم نیز انگلیسی را تا مقداری متوجه می شود ولی توصیه می کنیم اگر قصد کار کردن در این شهر را دارید مقداری از لغات و اصطلاحات مهم این زبان ها را بیاموزید.

ر کشور های خارجی از دوشنبه ها تا جمعه است البته مواردی شنبه را نیز شامل می شوند. نگران نباشید کارمند ها در باکو از شرایط شغلی سختی برخوردار نیستند و کارفرمایان سختگیری زیادی بر روی نظم و ساعات کاری ندارند و حتی خود افراد نیز مایل به اضافه کاری و کار بیشتر نیستند.
برای اینکه بتوانید درک بهتری از شرایط کاری داشته باشید می توانید لیست مشاغل مورد نیاز آذربایجان را که سالانه تغییر می کند را بخوانید .کافیست آن ها را در گوگل سرچ کنید و موقعیت های مختلف را بررسی کنید. بعد از اینکه شغل خود پیدا کردید مستلزم اخذ ویزای کار آذربایجان می‌باشید.
حقوق یک کارگر ساده در باکو از ۳۵۰ منات شروع می شود که بسته به تخصصی تر شدن کار می تواند تا ۵۰۰ -۶۰۰ افزایش پیدا کند.

شرایط مجوز گرفتن در باکو

نحوه گرفتن مجوز کار در باکو بدین صورت است که ابتدا این مجوز برای یک سال صادر می شود و سالانه قابل تمدید است . البته از آنجایی که دولت باکو کار کردن مهاجران را به صلاح می‌داند گرفتن مجوز کار سخت نیست.

سرمایه گذاری در باکو

بررسی وضعیت کار در باکو

باکو در میان کشور های مشابه رشد اقتصادی بیشتری داشته است به همین منظور بستر مناسبی برای سرمایه گذاری محسوب می شود در حال حاضر بهترین روشی که باعث کاهش رکود اقتصادی و رشد می شود سرمایه گذاری خارجی به طور مستقیم و بی واسطه است که توانسته اوضاع این کشور را بهبود ببخشد.

در میان اعضای کنگره ی میان روسیه و بلاروس و ارمنستان کشور باکو به دلیل میزان تعرفه های گمرکی نقش مهمی را ایفا می کند. در سال ۲۰۱۶ رییس جمهور علیوف قراردادی در منطقه آزاد در اطراف بندر ایلیات واقع در ۶۵ کیلومتری جنوب باکو در جهت برقراری روابط تجاری منعقد کرد. بنا بر گزارشات بانک مرکزی آذربایجان توانسته از میان ۱۹۰کشور رتبه ی ۵۷ ام را در زمینه های اقتصادی به خود اختصاص دهد و سود فراوانی را به نفع سرمایه گذاران خرده پا به وجود بیاورد.

مالیات در آذربایجان

قانون مالیات آذربایجان توسط قانون اساسی جمهوری آذربایجان، قانون مالیات و استانداردهای قانونی به وجود آمده است مالیات های اعمال شده در آذربایجان به طور کلی به ۳ نوع اصلی تقسیم شود: مالیات های دولتی، مالیات های بازرگانی و مالیات های محلی (شهری). مالیات های دولت عبارتند از: مالیات بر درآمد شخصی، مالیات بر شرکتها، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات های غیر مستقیم، مالیات بر دارایی، مالیات بر زمین، مالیات بر جاده، مالیات بر ارزش افزوده معدنی و مالیات های ساده.

به گفتگو بپیوندید