رد کردن لینک ها

تور باکو از مشهد

تور باکو از مشهد

تور باکو از مشهد

باسلام خدمت کاربران وبسایت بریم باکو در این مقاله از نوشته های بریم باکو میخواهیم به تور زمینی باکو و تور باکو بپردازیم در ادامه این مقاله همراه بریم باکو باشید.

تور باکو همیشه راحت ترین راه جهت سفر بوده و هستند. سفر با تور سبب میشود که با کمترین دغدغه سفر کنید، بالأخص اگر با کشوری که قصد سفر به آن را دارید آشنایی نداشته باشید. در این صورت میتوانید اغلب مکانهای تاریخی و نیز جاذبههای گردشگری زیادی را ببینید و توضیحاتی را در خصوص هریک بشنوید. در این مقاله سعی داریم شما را هرچه بیشتر با تور باکو از مشهد آشنا کنیم. امید است تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

درباره شهر مشهد

تور باکو از مشهد

شهر مشهد در شمال شرق کشور قرار دارد و از شهرهای زیارتی و سیاحتی محسوب میشود. گفتنی است که این شهر مهمترین قطب گردشگری مذهبی کشور و همچنین دومین شهر مذهبی جهان میباشد.

تور باکو از مشهد

یکی از زیباترین شهرهای کشور آذربایجان شهر باکو میباشد که همه ساله تور باکو گردشگران زیادی را به سوی خود میکشاند. فاصله بین مشهد تا باکو ۱۶۷۷ کیلومتر میباشد که برای طی این مسافت ۲۰ ساعت و ۵ دقیقه زمان لازم است. شما میتوانید با استفاده از تور باکو از مشهد با صرف هزینهای مناسب از جاذبههای زیبای این شهر اعم از برجهای شعله، کاخ شیروان شاه، مرکز فرهنگی حیدر علی اف، میدان فانتن و … لذت ببرید.

مرزهای سفر به جمهوری آذربایجان و شهر باکو

کشور آذربایجان دارای دو مرز زمینی مشترک با ایران است. این دو مرز تور باکو عبارتند از مرز آستارا در گیلان و مرز بیله سوار در استان اردبیل. لازم به ذکر است که دو مرز مذکور در کشور آذربایجان هم با همین نامها شناخته شدهاند

  • مرز آستارا: مرز آستارا مهمترین و پر رفت و آمدترین مرز جهت ورود به کشور آذربایجان میباشد. این مرز در نزدیکی شهر آستارا قرار دارد. ساعت کاری این مرز ۲۴ ساعته بوده و فاصله آن تا باکو ۲۸۵ کیلومتر میباشد.
  • مرز بیله سوار: یکی دیگر از مرزهایی که با عبور از آن میتوانید وارد خاک آذربایجان شوید مرز بیله سوار میباشد که در استان اردبیل و شهرستان مرزی بیله سوار واقع گردیده است. ساعت کاری این مرز هم مشابه مرز آستارا ۲۴ ساعته بوده و فاصله آن تا باکو ۲۰۰ کیلومتر میباشد.

جهت سفر به باکو بایستی نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • لازم است بدانید که مرزهای زمینی در همه روزها حتی روزهایی که تعطیل رسمی میباشد باز بوده و هیچگاه تعطیلی ندارند. با این وجود بهتر است که بین ساعت ۹ صبح الی ۱۷ اقدام به عبور از این مرزها کنید.
  • مسیر آستارا به باکو با بیله سوار به باکو فقط در بخش ابتدایی با یکدیگر متفاوت هستند که از مقابل دریاچه مازندران یا کاسپین طی میشود.
  • بایستی حتماً دو مدرک اصلی یعنی ویزا و گذرنامه داشته باشید. چنانچه ویزا ندارید میتوانید از یکی از روشهای اخذ ویزا اعم از آژانسهای مسافرتی و ویزای الکترونیکی برای دریافت آن اقدام کنید. افزون بر میتوانید به صورت شخصی برای اخذ ویزای باکو اقدام نمائید.

علاوه بر تور باکو راههای دیگری هم برای سفر زمینی از مشهد به تور باکو وجود دارد که عبارتند از استفاده از ماشین شخصی، استفاده از اتوبوس و استفاده از قطار.

سفر زمینی به باکو با ماشین شخصی

جهت سفر به وسیله ماشین شخصی به باکو بایستی از دو مرز آستارا و یا مرز بیله سوار اقدام کنید. چنانچه تمایل دارید از طریق مرز آستارا وارد خاک کشور آذربایجان شوید همانطور که در بالا هم اشاره شد باید ۲۸۵ کیلومتر راه را طی کنید و اگر میخواهید از مرز بیله سوار عبور کنید ۲۰۰ کیلومتر راه پیش رو خواهید داشت. تور باکو

سفر زمینی به باکو با اتوبوس

برای سفر به باکو از طریق اتوبوس دو راه پیش روی شما خواهد بود. مسیر مستقیم و مسیر جدا جدا.
در روش مستقیم بایستی خود را به تهران یا تبریز برسانید. این اتوبوسها در تبریز از ترمینال مرکزی و در تهران از ترمینال غرب حرکت میکنند.
در روش جدا جدا ابتدا باید خود را به آستارا و مرز آستارا برسانید. بعد از اینکه از مرز عبور کردید با استفاده از اتوبوسهای آستارا به باکو خود را به کشور آذربایجان برسانید. با این اتوبوسها حدوداً ۶ ساعت در راه خواهید بود.

سفر زمینی به باکو با قطار

تور باکو از مشهد

برای سفر به باکو از طریق قطار بایستی ابتدا با اتوبوس به آستارا بروید پس از عبور از مرز در آستارای آذربایجان سوار قطارهای باکو شوید. این قطارها از ساعت ۸ شب از آستارا به سمت باکو و ۱۱ شب از باکو به سمت آستارا حرکت مینمایند.

به گفتگو بپیوندید