رد کردن لینک ها

تور زمینی باکو از ساری

تور زمینی باکو از ساری

تور زمینی باکو از ساری

تور زمینی باکو از ساری ارائه تور زمینی باکو از ساری تور باکو از ساری با گروه گردشگری بریم باکو تور زمینی باکو از ساری هدف از این نوشتار معرفی شهر ساری

تور زمینی باکو از ساری

با سلام خدمت کاربران وبسایت بریم باکو مرجع ارئه تور زمینی باکو در این مقاله از نوشته های بریم باکو میخواهیم به برسی تور زمینی باکو از ساری بپردازیم در ادامه این مقاله همراه ما باشید، هدف از این نوشتار معرفی شهر ساری، بیان میزان مسافت ساری تا شهر باکو و معرفی مرزهای باکو میباشد. علاقهمندان به کسب اطلاعات در این زمینه میتوانند تا انتهای این نوشتار ما را همراهی نمایند.

درباره شهر ساری

شهر ساری مرکز استان مازندران و شهرستان ساری، یکی از پرجمعیتترین و قدیمیترین شهرهای شمال ایران است که در گذشته پایتخت این کشور نیز به شمار میرفته است. مردم ساری دارای قومیت مازندرانی (طبری) هستند و اغلب به زبان مازندرانی سخن میگویند و پیرو مذهب شیعه دوازده امامی میباشند.

وضعیت جغرافیایی شهر ساری

شهر ساری واقع در کوهپایههای رشته کوه البرز از دو بخش کوهستانی و دشت تشکیل یافته است. رودخانه تجن از درون این شهر عبور میکند و در مسیر خود ریزآبههایی همچون شیرین رود، دره ببر چشمه، سالار دره و … را دریافت مینماید.

آب و هوای شهر ساری

تابستانهای شهر ساری بسیار معتدل و نمناک و زمستانهای آن نسبتاً سرد و خشک است. بخشهای جنوبی آن نیز زمستانهای نسبتاً طولانی و سردی دارد.

غذاهای محلی شهر ساری

شهر ساری از تنوع غذایی بسیاری برخوردار است. از این رو انواع غذاهای محلی در آن تهیه و سرو میشود. از جمله غذاهای محلی و دلپذیر این شهر میتوان به مالابیج ( نوعی ماهی شکم پر)، خورشت ناردون ( مرغ و انار)، باقلا وابیج ( ترکیب باقالی، تخم مرغ و سیر)، ناز خاتون ( ترکیب بادمجان کبابی، گوجه فرنگی، رب انار یا آب انار به همراه طعم دهندههای مختلف)، قلیه ( ترکیب باقلا، عدس، گوشت، اسفناج سرخ شده و گردوی ساییده شده)، اردک شکم پر و … اشاره کرد. لازم به ذکر است اکثر غذاهای این شهر به صورت ترش و ملس سرو میشوند. بنابراین کسانی که علاقهمند به غذاهای ترش و ملس هستند میتوانند با سفر به ساری از غذاهای این شهر میل نمایند و لذت برند.

جاذبههای گردشگری ساری

تور زمینی باکو از ساری

شهر ساری پر است از جاذبههای گردشگری که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

مناطق تاریخی

از جمله مناطق تاریخی این شهر میدان ساعت، بانک ملی مربوط به اوایل دوره پهلوی، تپه گل نشین مربوط به هزاره اول قبل از میلاد، کهنه باغشاه متعلق به دوره صفویه و نوباغشاه که مربوط به دوره قاجاریه است و هم اکنون با نام بوستان ولایت تغییر کاربری داده است، میباشد.

خانه های قدیمی

از خانههای قدیمی شهر ساری میتوان به خانه رمدانی مربوط به دوره قاجار، عمارت کلبادی که امروزه از آن به عنوان اداره میراث فرهنگی بهره برداری میشود، عمارت فاضلی متعلق به دوره قاجار و پهلوی، عمارت ناظریها، خانه سردار جلیل ساروی، حمام وزیری و … اشاره کرد.

اماکن مقدس و مذهبی شهر ساری

مسجد جامع شهر ساری که در گذشته آتشکده زرتشتیان بوده است، مسجد حاج مصطفی خان، مسجد فرح آباد، حسینیه عباس خانی، سه گنبدان، شاطر گنبد، امامزاده یحیی، امامزاده عباس و امامزاده جبار تنها بخشی از مکانهای مذهبی شهر ساری میباشند که بازدید از آنها خالی از لطف نیست.

مناطق تفریحی شهر ساری

شهر ساری مناطق تفریحی بسیاری دارد که از جمله آنها میتوان به پناهگاه حیات وحش سمسکنده، دریاچه الندان، پناهگاه حیات وحش دشت ناز، باداب سورت، تالاب نیلوفر آبی حمید آباد، چشمه شیرین رود، دریاچه میانشه، دهکده آرامش سد شهید رجایی و … اشاره کرد.

بازارهای معروف شهر ساری

بازار امام رضا، بازار ماهی فروشان، بازار نرگسیه و رجایی، بازار ۲۲ بهمن، بازار ملا مجدالدین، مرکزخرید پردیس و بازار الهیه نیز از بازارهای بسیار معروف شهر ساری میباشند.

فاصله شهر ساری تا شهر باکو

از آنجایی که شهر باکو یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری ایرانیها میباشد، دانستن فاصله آن از شهرهای مختلف ایران بسیار حائز اهمیت است. اگر گردشگران بخواهند از شهر ساری و از طریق مرز آستارا به شهر باکو سفر نمایند، ابتدا باید فاصلهای حدود ۵۵۰ کیلومتر را طی نمایند تا از شهر ساری به آستارا برسند و سپس از مرز آستارا فاصلهای حدود ۳۵۰ کیلومتر را طی نمایند تا به شهر باکو برسند. بنابراین فاصله شهر ساری تا باکو در صورت انتخاب مرز آستارا حدود ۹۰۰ کیلومتر است. البته برای سفر زمینی به باکو مرز دیگری نیز وجود دارد که به آن مرز بیله سوار گفته میشود. این مرز در استان اردبیل و در شهرستان مرزی بیله سوار واقع شده است و تا باکو حدود ۲۰۰ کیلومتر فاصله دارد. بعید به نظر میرسد گردشگری از شهر ساری برای سفر به باکو بخواهد مرز بیله سوار را انتخاب نماید چرا که راه برای او دورتر میشود. برای سفر به باکو از شهر ساری و از طریق مرز بیله سوار گردشگر ابتدا باید با طی کردن فاصلهای بین ۶۳۳ تا ۸۶۰ کیلومتر به استان اردبیل سفر کرده و از آنجا خود را به مرز بیله سوار رسانده و فاصلهای حدود ۲۰۰ کیلومتر را طی کند تا به باکو برسد.

مرزهای باکو

همانطور که پیشتر نیز بیان شد برای سفر به باکو به صورت زمینی دو پایانه مرزی وجود دارد:
مرز آستارا واقع در شهر آستارا که ساعت کاری آن ۲۴ ساعته است.
مرز بیله سوار که در استان اردبیل شهرستان بیله سوار واقع شده است و ساعت کاری آن به صورت ۲۴ ساعته است.

تور زمینی باکو از ساری

 

مقالات پیشنهادی:

تور باکو از رشت
تور باکو از تبریز

به گفتگو بپیوندید