رد کردن لینک ها

جام ملتهای اروپا باکو

جام ملت های اروپا باکو

جام ملت های اروپا باکو

جام ملتهای اروپا باکو

با سلام خدمت کاربران وبسایت بریم باکو در این نوشته از نوشته های تور زمینی باکو میخواهیم به برسی جام ملت های اروپا در باکو بپردازیم در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

تور زمینی باکو جام ملتهای اروپا ۲۰۲۰ شانزدهمین دوره از رقابتهای فوتبال یورو است که قرار است در تابستان ۲۰۲۰ برگزار گردد. تاریخ برگزاری این دوره از مسابقات ۱۲ ژوئن ۲۰۲۰ همزمان با ۲۳ خرداد الی ۲۲ تیر ۱۳۹۹ میباشد. به جرات میتوان اقرار کرد که جام ملتهای اروپا پس از جام جهانی فوتبال یکی از مهیجترین مسابقات فوتبال بینالمللی است که میلیاردها ببینده و میلیونها تماشاچی را به خود جلب میکند. گفتنی است که نحوه برگزاری جام ملتهای اروپا ۲۰۲۰ در مقایسه با سالهای قبل متفاوت است چرا که بر اساس تصمیم اخذ شده توسط یوفا ۱۳ کشور مختلف میزبانی این دوره از مسابقات را بر عهده خواهند داشت.

یورو ۲۰۲۰

جام ملت های اروپا باکو

شاید تا ده سال پش کسی تصور نمیکرد که باکو و آذربایجان بتواند برگزار کننده مسابقات قهرمانی اروپا یا همان یورو باشد. اما قریب به یک دهه است که کار در جهت تقویت فوتبال در جمهوری آذربایجان اثربخش بوده و باکو برای یورو ۲۰۲۰ به عنوان یکی از شهرهای میزبان برگزیده شده است. تاا به امروز شهر زیبای باکو میزبان خوبی برای تعدادی از بزرگترین رویدادهای ورزشی، هنری و … بوده است و اینک خود را آماده برگزاری اولین دوره مسابقات بازیهای اروپایی در سال ۲۰۲۰ میکند. افزون بر این، همانطور که در بالا هم اشاره شد شهر باکو به عنوان یکی از ۴ میزبان بازیهای یک چهارم نهایی جام ملتهای اروپا در سال ۲۰۲۰ برگزیده شده است. بنابراین مطابق با صدور اعلام از طرف اتحادیه فوتبال اروپا یوفا، این شهر همراه با ۱۳ شهر دیگر میزبان رقابتهای ذکر شده خواهد بود.

تور زمینی باکو بهتر است بدانید که این سومین امید باکو جهت میزبانی مسابقات قهرمانی اروپاست. در سال ۲۰۰۴ جمهوری آذربایجان جز ۸ کشور میزبان یورو ۲۰۱۲ برگزیده شده بود اما آنها در نخستین مسابقه از سه دور انتخابی همراه با رومانی و روسیه از مسابقه خارج شدند. عاقبت این مسابقات به اوکراین و لهستان اهدا گردید. هیئت مدیره فوتبال آذربایجان تمایل به میزبانی یورو ۲۰۱۶ داشت اما در زمان پیشنهاد، باکو برای میزبانی بازیهای المپیک تابستانی درخواست داده بود، از این رو همه تلاشها در این جهت تمرکز یافته بود.

تور زمینی باکو با رایگیری در جلسه کمیته اجرایی یوفا در ژنو شهرهای میزبان یورو ۲۰۲۰ انتخاب شدند. نخست اعضای کمیته، شهری را انتخاب نمودند که میزبان مسابقات نهایی و نیمه نهایی باشد. مبلی لندن و استادیوم بعد از آنکه تنها حریف آن یعنی مونیخ، نامزدی را پس گرفت بدون رای انتخاب گردید. هنگام رای دادن به ۴ مکان که در هر مرحله یک مسابقه یک چهارم نهایی و ۳ بازی گروهی برگزار میگردد، باکو بعد از مونیخ با کسب ۳۷ امتیاز دوم شد. سن پترزبورگ و رم به ترتیب ۲۹ و ۲۰ امتیاز کسب نمودند.

لازم به ذکر است که دیدارهای یک چهارم پایانی در شهرهای باکو، سن پترزبورگ، مونیخ و رم برگزار خواهد شد. دیدارهای نیمه نهایی و فینال هم در لندن برگزار خواهد گردید.

تور زمینی باکو طبق گزارش Sky Sports، قرار بود که میزبانی این مسابقات در سراسر اروپا باشد و مشابه دورههای پیشین در کشور خاصی انجام نشود.
در مراسمی که در جنوا ایتالیا برگزار شد، میشل پلاتینی میزبانهای این مسابقات را اعلام نمود. همانطور که قبلا هم اشاره شد میزبانهای این مسابقات که در سه دور گروهی، بازیهای حذفی و فینال که شامل ۵۱ بازی میشود، ۱۳ شهر میباشد که در ادامه مراحل میزبانی هر شهر آورده شده است.
بازیهای نیمه نهایی و فینال: لندن(انگلیس)
یک بازی از مرحله یک چهارم نهایی و سه بازی در دور گروهی(برای هر شهر) عبارتند از: باکو(آذربایجان)، مونیخ(آلمان)، رم(ایتالیا) و سن پترزبورگ( روسیه).
یک بازی از مرحله یک هشتم نهایی و سه بازی در دور گروهی (برای هر شهر) عبارتند از: آمستردام(هلند)، بیلبائو (اسپانیا)، بخارست (رومانی)، بوداپست (مجارستان)، بروکسل(بلژیک)، کوپنهاگ (دانمارک)، دوبلین (ایرلند)، گلاسکو (اسکاتلند) و گروه اولدوز توریسم.

در پایان بهتر است بدانید که جام ملتهای اروپا باکو ۲۰۲۰ در ورزشگاه المپیک باکو که دارای ظرفیت ۶۹۰۰۰ صندلی است و در سال ۲۰۱۵ افتتاح شده است برگزار خواهد شد. فاصله این استادیوم تا مرکز شهر تقریبا ۱۲ کیلومتر بوده و در شمال شرقی باکو واقع شده است. این استادیوم در طول این رویداد پارکینگی جهت وسایل نقلیه خصوصی فراهم نخواهد کرد. افزون بر این جادههای بزرگ در روز مسابقه بسته خواهند شد. بنابراین به شما توصیه میکنیم برای سفر خود برنامهریزی کنید تا این امر اختلالی در سفر شما ایجاد نکند.

به گفتگو بپیوندید