رد کردن لینک ها

شیوه های اقامت در باکو

شیوه های اقامت در باکو

با سلام خدمت کاربران وبسایت بریم باکو در این مقاله از نوشته های تور زمینی باکو میخواهیم به برسی شیوه های اقامت در باکو بپردازیم در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

آذربایجان یک کشور مناسب برای سرمایه گذاری و مهاجرت است. کشور آذربایجان در شمال ایران قرار دارد و بخشی از دریای خزر متعلق به آن است. باکو پایتخت این کشور است و پر جمعیت ترین و بزرگترین شهر این کشور محسوب می شود. به علت رشد اقتصادی و رساندن نرخ تورم نزدیک به صفر این شهر بسیار مورد توجه واقع شده است. و هزینه زندگی در این شهر در مقایسه یا شهر های اروپایی بسیار کمتر است علاوه بر آن یک سرمایه گذاری مطمئن و پر سود دارید. . به همین دلیل درخواست برای اقامت در این شهر زیاد می باشد.

روش های گرفتن اقامت و ویزا در این شهر

  • سرمایه گذاری
  • ازدواج
  • مسکن
  • ویزای کاری

سرمایه گذاری: شما برای اقامت موقت در این شهر حداقل باید ۶۰ هزار دلار در بانک سپرده داشته باشید و یا یک ملک به ارزش ۶۰ دلار داشته باشید. و برای داشتن اقامت دائم باید ۱۰۰ منات در این کشور سرمایه گذاری کرده باشید.

ازدواج: اگر قصد دارید در جمهوری آذربایجان ازدواج کنید، باید تمامی اسناد و مدارک مربوط به آن را حتما به زبان ترکی آذربایجانی ترجمه کرده باشید. دقت داشته باشید که این اسناد باید اصلی و یا نسخه های تایید شده توسط دادگاه باشند. شما بعد از گذشت ۳ سال می توانید درخواست تبعییت در این کشور کنید و تابعیت این کشور را برای همیشه داشته باشید.

بدون داشتن ویزای معتبر آذربایجان امکان ثبت ازدواج وجود ندارد. ویزا می تواند توسط سفارت خانه به افراد داده شود.

مراسم های عروسی در آذربایجان برای سنت های منحصر به فرد آنها و مهیج بودن مراسم جشن، دکوراسیون های زیبا و غذاهای خوشمزه مشهور هستند. مراسم عروسی بخشی از دغدغه فرهنگی و اخلاقی مردم آذربایجان محسوب می شود که هر یک از این سنت ها با یکی از باورهای باستانی این مردم ارتباط دارد.عروسی ها در آذربایجان به سه مرحله ی آشنایی، نامزدی و مراسم عروسی تقسیم می شوند.

مزایای اخذ اقامت از طریق ازدواج

  • کم هزینه ترین روش برای اقامت
  • نیاز به مدرک زبان خاصی ندارد
  • اجازه اشتغال دارید
  • حقوق مساوی با شهروندان آذربایجان
  • بعد از ۳ سال تابعیت دائم می گیرید.

اقامت از طریق خرید مسکن

شما با خرید یک ملک به ارزش ۱۰۰ هزار مانات می تونید به صورت ۶ ماهه اقامت موقت می گیرید و بعد می تونید آن را تمدید کنید و اقامت دائم بگیرید ولی یک نکته قابل توجهی این است که شما فقط صاحب ملک هستید و زمین به افراد خارجی فروخته نمی شود.

اقامت از طریق ویزای کاری

برای گرفتن اقامت از طریق ویزای کاری باید کارفرماها در یک مدت زمان معین برای شما دعوت نامه بفرستند. و ابتدا اقامت یک ساله به شما تعلق می گیرد و بعد از یک سال می توانید آن را تا ۵ سال تمدید کنید. وکسانی که ویزای کاری دارند به همراه خانوده می توانند در آذربایجان زندگی کنند. البته افراد خانواده باید زیر ۱۸ سال باشند.

شرایط بچه دار شدن در باکو

اگر فرزندی درآذربایجان به دنیا بیاید و هیچ یک از والدین اقامت این کشور را نداشته باشند فرزند شما تبعه ی آذربایجان می شود. و یا فرزندی در هر جای دنیا متولد شود که پدر و مادر آذربایجانی داشته باشد اقامت آذربایجان را از دست نمی دهد.

در کل باکو شهری گران نیست. تنها چیز هایی در باکو گران است که وابسته به تولید باشه چون بسیار در تولیدات ضغیف است به خاطر همین بیشتر لوازم الکتریکی و پوشاک را وارد می کند و گران تر از ایران به فروش می رسد. در کل باکو یک شهر خوش آب و هوا و آروم برای زندگی می باشد.

به گفتگو بپیوندید