رد کردن لینک ها

معروف ‌ترین جاهای دیدنی باکو

معروف ‌ترین جاهای دیدنی باکو

با سلام خدمت کاربران وبسایت بریم باکو در این مقاله از نوشته های بریم باکو میخواهیم به بررسی معروف ترین جاهای دیدنی در شهر باکو بپردازیم در ادامه این مقاله از مقاله های تور زمینی باکو همراه ما باشید.

معرفی معروف ‌ترین جاهای دیدنی باکو

جاهای دیدنی باکو ترکیبی از محله‌ی قدیمی قرون وسطی، کاخ‌های اروپایی قرن ۱۹ میلادی و برج‌های مدرن امروزی است. باکو زمانی در شمار شهرهای گران‌قیمت قرار داشت اما امروزه بیشتر مردم، وسع مالی برای سفر به آن را دارند. پایتخت کشور آذربایجان یعنی شهر باکو، فعالیت‌های متنوعی را برای گردشگران ترتیب دیده که خاطره‌ای به یادماندنی را برای دوستداران تاریخ و عاشقان غذا باقی خواهند گذاشت. در ادامه ۸ مورد از بهترین جاهای دیدنی باکو را برایتان آورده‌ایم.

بافت قدیمی شهر

معروف ‌ترین جاهای دیدنی باکو

«ایچری شهر» (Icheri Sheher) یا همان «بافت قدیمی شهر»، زمانی پایتخت سلسله‌ی شروان‌شاهان محسوب می‌شد و تاجران در دوران قدیم به آن لقب «آکروپولیس باکو» می‌دادند. امروزه محله‌ی قدیمی باکو در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و به همراه «برج مِیدن»، بافندگان فرش و رستوران‌های داخل آن، قلب پایتخت را تشکیل می‌دهند.

برج‌ های شعله

«برج های شعله» (Flame Towers) از ۳ برج تشکیل می‌شود و ارتفاع بلندترین آن‌ها به ۱۸۲ متر می‌رسد که با شکوه و عظمت خود بر فراز خلیج باکو قرار گرفته است. اگر از دور به این برج‌ها نگاه کنید، به شعله شباهت دارند و در شب به رنگ شعله‌های آتش درمی آیند.

معروف ‌ترین جاهای دیدنی باکو

کاخ شیروان شاه

حکومت سلسله‌ی شیروان‌شاهان حدود ۸۰۰ سال به طول انجامید و «کاخ شیروان شاه» (Palace of the Shirvanshahs) یا همان «کاخ شروان شاهان» از آن دوران باقی مانده و همان کاخی می‌باشد که تصویر آن بر روی اسکناس ۱۰ منات آذربایجان چاپ شده است. این بنا نیز در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و قدمت آن به قرن ۱۵ میلادی برمی‌گردد. کاخ شیروان شاه در محله‌ی قدیمی شهر واقع شده و مجموعه ساختمان‌های داخل این مجتمع از یک کاخ، مسجد، آرامگاه و چندین مقبره تشکیل می‌شود.

معروف ‌ترین جاهای دیدنی باکو

برج میدن

معروف ‌ترین جاهای دیدنی باکو

«برج مِیدن» (Maiden Tower) که با نام «قلعه دختر» نیز شناخته می‌شود، برجی استوانه‌ای شکل است و داستانی اسرارآمیز دارد. قدمت این بنای تاریخی به بیش از ۱۰۰۰ سال می‌رسد و آن را در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسانده‌اند. محققان معتقدند که قبلاً از این مکان به عنوان معبد زرتشتی استفاده می‌شده و بعدها در قرن ۱۸ میلادی به برج دیده‌بانی تبدیل شده است. برج مِیدن از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر فعالیت دارد و می‌توانید از پله‌های مارپیچ آن بالا رفته و از ارتفاع ۲۹ متری، بافت قدیمی شهر را تماشا کنید.

برج های شعله از جاهای دیدنی و معروف شهر باکو می‌باشد.

میدان فواره

معروف ‌ترین جاهای دیدنی باکو

«میدان فانتین» یا همان «میدان فواره» (Fountain Square)، یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی باکو به حساب می‌آید و صرفاً به عابران پیاده اختصاص دارد. این مکان از خیابان نظامی تا دیوارهای شرقی بافت قدیمی شهر کشیده شده و فواره‌های زیبایی را در برمی‌گیرد. علاوه بر آن، چندین کافه و رستوران نیز در بخش‌های پایینی این میدان قرار دارند که می‌توانید در حین غذا خوردن از تراس بیرونی آن‌ها به تماشای مناظر اطراف بپردازید.

خیابان نظامی

معروف ‌ترین جاهای دیدنی باکو

«خیابان نظامی» (Nizami Street)، خیابانی ۳٫۵ کیلومتری است و آن را بعد از نظامی گنجوی شاعر نام‌گذاری کرده‌اند. در واقع این خیابان، ناحیه‌ی خرید اصلی این منطقه به شمار می‌رود و یادتان باشد همانطور که در آن قدم می‌زنید، نگاهی نیز به معماری ساختمان‌های آن بیندازید که چطور از سبک باروک، نئوگوتیک و نئو رنسانس به سمت سبک‌های استالینیستی تغییر پیدا می‌کند.

موزه فرش آذربایجان

معروف ‌ترین جاهای دیدنی باکو

«موزه فرش آذربایجان» (Azerbaijan Carpet Museum) را در سال ۱۹۶۷ میلادی تأسیس کردند که به اولین موزه‌ی فرش در دنیا تبدیل شد. ساختمان این موزه به یک فرش شباهت دارد که در حال لوله شدن است و به کمک آن می‌توانید اطلاعات مفیدی راجع به فرش‌بافی سنتی و اهمیت آن در فرهنگ و آداب و رسوم مردم آذربایجان به دست بیاورید. این موزه از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر فعالیت دارد؛ اما با توجه به مناسبت‌های مختلف بهتر است قبل از مراجعه، ساعت‌ها و روزهای کاری جاهای دیدنی باکو را به صورت آنلاین چک کنید تا به مشکل برنخورید.

بلوار باکو

معروف ‌ترین جاهای دیدنی باکو

«بلوار باکو» (Baku Boulevard)، تفرجگاهی به وسعت ۳٫۵ کیلومتر است و پارک تفریحی، باغ کاکتوس و کافه‌های آن، دریای خزر را احاطه کرده‌اند. این تفرجگاه از «میدان پرچم ملی» آغاز و تا «میدان آزادی» کشیده شده است. علاوه بر آن، «مینی ونیز» یا همان «ونیز کوچک» هم در این مکان قرار دارد که یکی از بهترین جاهای دیدنی باکو به حساب می‌آید و می‌توانید در آبراه‌های آن قایق‌سواری کنید. «باکو آی» از دیگر جاهای دیدنی باکو است که در این ناحیه واقع شده و چرخ و فلک معروف شهر به حساب می‌آید.

منبع: theculturetrip.com

به گفتگو بپیوندید