رد کردن لینک ها

هزینه سفر به باکو چقدر است؟

هزینه سفر به باکو چقدر است ؟

هزینه سفر به باکو چقدر است ؟

باسلام خدمت کاربران وبسایت بریم باکو در این مقاله از نوشته های بریم باکو میخواهیم به بررسی تور زمینی باکو بپردازیم در ادامه این نوشته همراه ما باشید، بریم باکو ارائه دهنده خدمات تور زمینی باکو است.

جمهوری آذربایجان با رونق صنعت نفت خود به شکوفایی چشمگیری رسید و در مسیر تبدیل شدن به دبی بعدی پیش می‌رفت. به همان نسبت، هزینه سفر به این کشور بسیار بالا بود و با پایین آمدن قیمت نفت آن در چند سال اخیر، آذربایجان به یکی از کشورهای مقرون به صرفه برای سفر تبدیل شده است. اگر به زودی عازم این کشور هستید و می‌خواهید برای برنامه‌ریزی بهتر بدانید هزینه سفر به آذربایجان و ‌به خصوص هزینه سفر به باکو برایتان چقدر تمام می‌شود، در این مقاله با ما همراه باشید.

قبل از سفر به آذربایجان

در مقایسه با سایر کشورها، تعداد پروازهای کمتری به جمهوری آذربایجان انجام می‌شود. همچنین گردشگران بیشتر کشورها می‌بایست برای سفر به آذربایجان، برای خود ویزای الکترونیکی آن (eVisa) را تهیه کنند که ۲۰ دلار برای هر فرد هزینه دارد. به همین دلیل شاید مخارج اولیه کمی برایتان گران باشد اما بعد از رسیدن به پایتخت این کشور یعنی شهر باکو، هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کند. البته اگر با اتوبوس از کشورهای اطراف مانند گرجستان و ایران به آذربایجان بروید، هزینه سفر به باکو برایتان مقرون به صرفه‌تر است. بیشتر افرادی که قصد دارند مدت زمان کوتاهی را به آذربایجان سفر کنند، این چند روز را در باکو می‌گذرانند و از جاذبه‌های گردشگری متنوع آن از جمله «آتشگاه باکو»، کوه آتش «یانار داغ» و «پارک ملی قبوستان» بازدید می‌کنند.

محل اقامت

در باکو اگر بخواهید یک تخت در یکی از خوابگاه‌های این شهر اجاره کنید، بیشتر از ۱۰ دلار برای یک شب برایتان هزینه ندارد. اگر مبلغ بیشتری را برای هزینه سفر به باکو کنار گذاشته‌اید، می‌توانید در هتل‌های شیک و لوکس آن اقامت کرده که با توجه به نوع امکاناتشان، تا صدها دلار باید هزینه کنید. بیشتر این هتل‌ها در مرکز شهر و نزدیک «ایچری شهر» واقع شده‌اند و می‌توانید متناسب با بودجه‌ی خود، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

غذا و نوشیدنی

اگر بخواهید بیرون غذا بخورید، خرجتان برای هر فرد در یک روز بیشتر از ۲۰ دلار نمی‌شود. اگر به رستوران‌های محلی رفته و غذاهای سنتی آذربایجان را سفارش دهید، هم غذای سالم‌تری می‌خورید و هم این مبلغ را به کمتر از ۱۰ دلار می‌رسانید. معمولاً رستوران‌های واقع در خیابان نظامی و در نزدیکی میدان فواره گران‌تر هستند. اگر بخواهید هزینه سفر باکو و غذایتان را به حداقل برسانید، می توانید از سوپرمارکت‌های شهر غذا بخرید یا خودتان غذا بپزید و هزینه را تا ۵ دلار در روز پایین بیاورید.

هزینه سفر به باکو چقدر است ؟

رفت و آمد در شهر

وسایل نقلیه‌ی عمومی در باکو بسیار ارزان قیمت می‌باشد و همین موضوع، رفت و آمد در شهر را برای مردم و گردشگران آسان‌تر کرده است. مثلاً بلیط یک طرفه‌ی مترو و اتوبوس چیزی حدود ۰٫۱۲ دلار (۰٫۲۰ منات آذربایجان) هزینه دارد. همچنین برای رفتن از «فرودگاه بین‌المللی حیدر علی‌اُف» تا مرکز شهر باکو باید حدود ۰٫۹۰ دلار (۱٫۵۰ منات آذربایجان) بپردازید. البته این قیمت‌ها ممکن است به دلایل مختلف دچار تغییر شود و همیشه قبل از سفر، قیمت‌های به روز را بررسی کنید.

جاهای دیدنی

هزینه‌ی بازدید از بیشتر جاهای دیدنی باکو مانند موزه‌ها، برج مِیدن و کاخ شیروان شاه، اغلب حدود ۵٫۹۰ دلار می‌شود. برای رفتن به آتشگاه و کوه یانار داغ اگر از وسایل نقلیه‌ی عمومی استفاده کنید، کمتر از ۱۰ دلار برایتان هزینه دربردارد. تورهای خصوصی گران‌تر هستند و برای مثال برای رفتن از باکو به منطقه‌ی قبوستان باید تقریباً ۷۰ دلار هزینه کنید.

در مجموع

اگر بودجه‌ی کمی را برای هزینه سفر به آذربایجان کنار گذاشته‌اید، می‌توانید با کمتر از ۳۰ دلار در روز در شهر باکو دوام بیاورید. اگر دستتان بازتر است و می‌خواهید تورهای شهر را نیز تجربه کنید، چیزی بین ۶۰ تا ۱۰۰ دلار در روز برایتان هزینه دارد. البته هر دوی این قیمت‌ها مختص به داخل شهر هستند و مبلغ ویزا و بلیط هواپیما را شامل نمی‌شوند.

هزینه‌های برآورد شده در بالا برای اقامت کوتاه مدت و چند روزه در آذربایجان و شهر باکو بودند. اگر قصد دارید یک یا دو هفته را در این شهر دیدنی بگذرانید و نسبت به میزان هزینه سفر به باکو در این چند هفته کنجکاو هستید، در مقاله بعدی با ما همراه باشید تا هزینه‌های هر کدام از دسته‌بندی‌ها یعنی اقامت، غذا و نوشیدنی، رفت و آمد و بازدید از جاذبه‌های گردشگری را به تفکیک برایتان بیاوریم.

ممنونیم که تا انتهای این نوشته همراه ما بودید بریم باکو ارائه دهنده خدمات باکو و تور زمینی باکو در کشور

منبع: theculturetrip.com

به گفتگو بپیوندید