رد کردن لینک ها

قیمت هتل در باکو و هزینه سفر به باکو به منات

قیمت هتل در باکو و هزینه سفر به باکو به منات

قیمت هتل در باکو و هزینه سفر به باکو به منات

سفر به باکو

در این مقاله، سعی کرده ایم برای علاقه مندان مسافرت به آذربایجان و بخصوص باکو، تمام گزینه های موثر بر هزینه های یک سفر اعم از هزینه های رزرو محل اقامت، حمل و نقل، بلیط، خوراک و … را بررسی کرده و راهنمای جامع هزینه سفر به باکو  و قیمت هتل در باکو به منات (واحد پول آذربایجان) آماده نماییم که به شما در تکمیل اطلاعات سفرتان کمک نماید.

هزینه سفر به باکو: پاسپورت، ویزا و بلیط سفر

مسلما به منظور رفت و آمدهای بین المللی و سفرهای خارجی، به پاسپورت و ویزا نیاز است. آذربایجان نیز جزء آن دسته از کشورهایی است که ما ایرانی ها برای سفر به آن کشور، به ویزا شدن و دریافت مجوز اقامتی موقت توسط مقصد، نیاز داریم. در قسمت کمی در مورد اولین هزینه سفر به باکو یعنی هزینه پاسپورت و ویزا صحبت خواهیم کرد:

بر اساس مصوبات سال 1400، هزینه صدور پاسپورت برای افراد بالاتر از 18 سال حدود 125 هزار تومان خواهد بود که شامل پرداخت وجه کارمزد نیروی انتظامی، فرم های مربوطه و پرداخت به شهرداری می شود.

از سال 2013 به بعد، سفارت آذربایجان دو نوع ویزا برای مسافران و گردشگران صادر می نماید: ویزای لیبل دار و ویزای الکترونیکی باکو که هر دو این ویزاها به صورت 3 ماهه (90 روز) صادر می شوند. شما با داشتن این ویزاها می توانید به مدت یک ماه و برای یک بار به خاک آذربایجان وارد شوید. بر اساس آخرین اطلاعات سفارت خانه، هزینه ویزای آذربایجان در سال 1400، برابر است با:

 • هزینه ویزای لیبل دار با اعتبار حداقل 7 ماه حدود 38 دلار
 • هزینه ویزای الکترونیکی عادی با اعتبار حداقل 7 ماه حدود 28 دلار
 • و هزینه ویزای الکترونیکی فوری با اعتبار حداقل 7 ماه حدود 58 دلار.

هتل در باکو

هزینه رزرو محل اقامت و هتل در باکو

اولین دغدغه و مساله  ای که در هر سفر بررسی می شود، تعیین محل اقامت و پیش بینی هزینه های آن است. در باکو نیز مانند تمام نقاط جهان، گزینه های متعددی برای اقامت وجود دارد: هاستل ها، آپارتمان ها و هتل های شیک و لوکس، و اینکه کدام را انتخاب کنید به سبک مسافرتی شما بستگی دارد. اما به هر حال، ما به شما این اطمینان را می دهیم که در باکو هیچ مشکلی برای پیدا کردن جای اقامت و خواب نخواهید داشت؛ چرا که آذربایجانی ها انواع شرایط لازم برای پذیرایی از مسافران را متناسب با هر سلیقه و بودجه ای فراهم کرده اند و به راحتی می توانید در این شهر، انواع محل های اقامتی و پذیرایی را بیابید. در این قسمت قیمت هتل و هزینه سفر به باکو را برای اطلاع شما جمع آوری کرده ایم:

اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که تنها برای خواب به هتل مراجعه می نمایید، ما به شما هاستل یا مسافرخانه های ارزان قیمت باکو را پیشنهاد می دهیم که هزینه این هاستل ها بین 10 تا 40 منات متغیر هستند.

اما اگر نمی توانید با چند نفر در اتاقی مشترک باشید و یا در مورد امنیت آن شک و ترید دارید، سوئیت ها و هتل ها را به شما پیشنهاد می دهیم.

سوئیت ها و آپارتمان های اجاره ای در باکو به دو دسته تقسیم می شوند:

 • آنهایی که کیفیت و امکانات رفاهی آنچنانی ندارند و هزینه آنها حدود 50 دلار خواهد بود.
 • آنهایی که در ساختمان های مجلل و شیک واقع شده اند و امکانات رفاهی فوق العاده ای دارند و هزینه اجاره آنها از 90 دلار تا 300 دلار متغیر خواهد بود.

و در نهایت هتل ها که قیمت هتل در باکو بر اساس نوع، خدمات هتل، موقعیت مکانی و ستاره های آن متفاوت خواهد بود اما در کل قیمت هتل در باکو در سال 1400 هزینه ها به قرار زیر است:

 • برای هر شب اقامت در یک هتل سه ستاره چیزی در حدود 30 الی 100 منات باید هزینه کنید.
 • هزینه یک شب اقامت در یک هتل چهار ستاره چیزی در حدود 35 الی 200 منات متغیر خواهد بود.
 • و هتل های 5 ستاره در باکو به ازای هر شب اقامت، هزینه ای بالاتر از 100 منات دریافت خواهند کرد.

هزینه رزرو محل اقامت و هتل در باکو

هزینه بازدید از مکان های تفریحی در باکو

سفر بدون تفریح و بازدید از مکان های گردشگری، لذت ندارد. یکی از موارد مهمی که در لیست هزینه سفر به باکو باید در نظر بگیرید، هزینه ای برای بازدید از مکان های تاریخی، گردشگری و فرهنگی این شهر است. در اینجا قیمت چند مرکز و مکان تفریحی و گردشگری شهر باکو را ذکر خواهیم کرد:

 • آتشگاه: اولین مکانی که باید حتما از آن دیدن کنید. برای ورود به این مکان تاریخی معمولا 2 تا 4 منات باید هزینه نمایید.
 • مجموعه فرهنگی هنری حیدر علی اُف: برای ورود به این مکان تفریحی باید 15 منات بپردازید.
 • پارک آبی دالگا: سفر به باکو بدون تجربه پارک آبی، سفر هیجان انگیزی نخواهد بود. برای ورود به پارک آبی دالگا که محبوب ترین پارک آبی این شهر است، در روزهای عادی باید 50 منات و در آخر هفته ها و تعطیلات 70 منات بپردازید.
 • برج میدن: برای بازدید از این برج باید 8 منات پرداخت.
 • موزه مردم شناسی و باستان شناسی آذربایجان: ورودی این موزه 8 منات است.

هزینه خورد و خوراک در باکو

بدون شک، یکی از دلپذیرترین خاطرات سفر، تجربه خوراکی های با کیفیت و محلی است. در این قسمت شرح مختصری در زمینه خورد و خوراک و هزینه سفر به باکو صحبت خواهیم کرد:

اینکه قیمت خوراکی ها بر اساس سطح کیفیت و ارائه خدمات رستوران ها متفاوت باشد، دور از ذهن نیست. اگر شما در یک رستوران ارزان قیمت باکو، یک وعده غذایی میل نمایید باید چیزی در حدود 12 تا 20 منات هزینه بپردازید که این هزینه پایه ترین هزینه خورد و خوراک در باکو خواهد بود. یک وعده غذایی در مغازه های فست فود باکو نیز چیزی در حدود 7 الی 15 منات نیاز خواهد داشت.

اما در رستوران های درجه دو که سطح کیفی بالاتری دارند و خدمات مختصری به مشتری های خود ارائه می دهند، هزینه خورد و خوراک چیزی در حدود 17 تا 25 منات خواهد بود و هزینه یک وعده غذایی در رستوران های لوکس و گران قیمت از 30 منات شروع خواهد شد.

هتل در باکو

هزینه خرید خرده ریز و سوپر مارکتی در باکو

گاه پیش می آید که در طول سفر نیاز دارید تا خریدهای سوپر مارکتی مانند نان، شیر، آب و … داشته باشید، در نتیجه در لیست

این موارد را نیز باید پیش بینی نمایید، لذا در اینجا قیمت چند اقلام پر مصرف را ذکر خواهیم کرد:

 • نان پرمصرف ترین کالا: چیزی در حدود نیم تا یک منات قیمت دارد.
 • به ازای هر لیتر شیر نیز باید یک و نیم منات هزینه کنید.
 • یک بطری یک و نیم لیتری آب معدنی، حدود یک منات قیمت دارد.
 • یک کیلوگرم برنج نیز دو تا دو و نیم منات قیمت دارد.
 • یک کیلوگرم مرغ نیز 5 الی 6 منات قیمت دارد.

هزینه حمل و نقل در باکو

سومین  مساله ای که در لیست هزینه سفر به باکو به آن پرداخته ایم، هزینه های حمل و نقل هستند. برای رفت و آمد در نقاط مختلف شهر باکو، گزینه های مختلف حمل و نقلی وجود دارد، اما به عقیده ما بهترین گزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است. شما می توانید با تهیه یک باکی کارت، آسان و راحت در نقاط مختلف شهر رفت و آمد کنید.

و در حالت کلی، برای استفاده از تاکسی ها شما باید 3 منات ورودی بپردازید و به ازای هر یک کیلومتر در مسافت مورد نظرتان، یک منات دیگر بپردازید.

هزینه ارتباط تلفنی و موبایل در باکو

اما این روزها شاید مهمترین مساله ای که باید در لیست هزینه سفر به باکو به آن توجه نمایید، هزینه های مربوط به موبایل و ارتباط های تلفنی و اینترنتی است. آذربایجان دارای سه اپراتور پرکاربرد و معروف تلفن همراه است که مردم بومی و گردشگران از آن استفاده می نمایند: آذرسل، باک سل، نار سه.

شما به عنوان یک گردشگر می توانید با پرداخت چند منات به راحتی یک سیم کارت تهیه کرده و در مدت زمان اقامت خود از اپراتورهای داخلی آذربایجان بهره ببرید. تنها نکته برای تهیه یک سیم کارت آذربایجانی داشتن پاسپورت است!

مقالات پیشنهادی

آشنایی با واحد پول باکو و هزینه های سفر به این شهر

بهترین هتل باکو با پارک آبی

به گفتگو بپیوندید