رد کردن لینک ها

سفر با تور لریک، نگین گردشگری دریای خزر

سفر با تور لریک، نگین گردشگری دریای خزر

سفر با تور لریک، نگین گردشگری دریای خزر

تور لریک، نگین گردشگری دریای خزر مناسب عاشقان سفر است. آنها که دوست دارند به مکان های جدید بروند و از تماشای طبیعت بکر لذت ببرند. هر مکان جدیدی برای آنها کنجکاوی بر انگیز است و لریک می تواند یکی از این مکان ها باشد. کشور آذربایجان به دلیل مکان های دیدنی و طبیعت زیبایش همیشه مورد استقبال گردشگران از تمام دنیا و ایران بوده و از برگزیده ترین مکان های دیدنی است. شما به دنبال هر چیزی از سفر باشید، می توانید در لریک پیدا کنید. حیف است که دیدار از این منطقه را که در جنوب آذربایجان واقع شده است و به ایران بسیار نزدیک است از دست بدهید. شهر لریک مردمانی را در خود جای داده است که بیشترین طول عمر را در دنیا دارند و رمز این طول عمر شاید برای شما هم جالب باشد.

درباره لریک بیشتر بدانید

لریک آن قدر به ایران نزدیک است که برخی آن را لریک آستارا می دانند. حتی بیشتر مردم آن تالشی اند و به دو زبان ترکی و آذربایجانی می توان با آنها ارتباط برقرار کرد. این شهر در لب مرز بین ایران و آذربایجان واقع شده است. لریک در 25 کیلومتری مرز مشترک بین این دو کشور قرار گرفته است. واقع شدن لریک بین درختان هیرکانی و کوهستان و دریای خزر منطقه ای کم نظیر را خلق کرده است. این منطقه تا دریای خزر تنها 50 کیلومتر فاصله دارد. تاریخ تأسیس این شهر به سال 1930 باز می گردد. اما در آنجا می توان گورستان هایی بسیار قدیمی را دید که نشان از وجود چند هزار سال تمدن در این منطقه دارد.   

در تور لریک، نگین گردشگری دریای خزر متوجه می شوید که شهر مرکزی آن کوچک است و از 161 روستا تشکیل شده است. این شکل تمرکز شهر و روستا در کنار هم شبیه به طالقان در ایران است. جالب است بدانید که مردم این منطقه به طولانی بودن عمرشان در دنیا شهرت دارند. البته که هوای خوب و غذای سالم در طول عمر مردمان این منطقه بی تأثیر نیست.

 

چطور به لریک دست پیدا کنیم

تور لریک، نگین گردشگری دریای خزر یکی از بهترین راه های دسترسی به این شهر جذاب و دیدنی است. برای رفتن به این شهر باید به شهر آستارا در شمال ایران بروید. بعد به سوی لنکران حرکت کنید. لنکران در 45 کیلومتری آستارا و لریک در 50 کیلومتری لنکران است. می توان برای رفتن از لنکران به لریک وارد اتوبان آستارا به باکو شد که صاف و هموار هم هست. مسیر دیگری که شاید کمی هیجان ورود به آن بیشتر باشد، جاده ای است که مستقیم از طرف غرب لنکران به لریک می رسد. یک جاده کوهستانی و پیچ در پیچ که به طور حتم مناظر زیبایی دارد. این جاده مسیر دستیابی به لریک را طولانی تر می کند.

لریک لنکران آب و هوای معتدلی دارد. قرار گرفتن در میان کوه و جنگل و دریا با فاصله ای نه چندان نزدیک موجب شده است که اقلیم آن نه مانند شهرهای ساحلی شمال ایران شرجی باشد و نه مانند شهرهای کوهپایه ای سرد. خوشبختانه میانگین بارش سالانه در فصل پاییز در این منطقه بالا است و دمای هوا در سردترین روز سال به 4- درجه و در گرم ترین روز سال تنها به 22 درجه سانتی گراد می رسد.

بهترین تور لریک

فاصله لریک تا باکو

تور لریک، نگین گردشگری دریای خزر شما را به منطقه بکر و طبیعتی بی نظیر مهمان می کند. اگر دوست دارید سفری طولانی مدت به این کشور داشته باشید، بعد از اینکه تمام این شهر را زیر پا گذاشتید، می توانید باکو را نیز به برنامه خود اضافه کنید. باکو پایتخت این کشور است و رفتن به آن برای شما خالی از لطف نخواهد بود. فاصله این شهر تا باکو تنها 323 کیلومتر است. اگر با خودرو شخصی به این سفر رفته باشید، راحت تر می توانید به اضافه کردن شهر باکو به سفرتان فکر کنید.

راه دیگر سفر به این دو شهر در یک زمان استفاده از تور ترکیبی باکو و لریک است. استفاده از تور در سفر مزایای بسیاری دارد که یکی از آنها آسوده بودن خیال گردشگران از نظر برنامه ریزی در سفر است. با تور می توانید همه چیز را به دست مدیریت بسپارید و فقط از سفرتان لذت ببرید.  

 

همراه با تور لریک، نگین گردشگری دریای خزر

سفر با تور لریک، نگین گردشگری دریای خزر می تواند با بازدید از جاذبه های این منطقه همراه باشد. طبیعت منطقه بیشترین جاذبه را برای گردشگران دارد. آبشارها، غارها، رودخانه ها، چشمه های آب گرم و جنگل هایی از انواع درخت های بلوط و راش و نارون و توسکا در طبیعت این منطقه یافت می شوند. از دیدنی های غیر طبیعی و تاریخی این منطقه نیز می توان به مجسمه قوچ باستانی، گورستان قزلباش، قلعه دختر یا قیز قالعاسی، قلعه پسر یا اوغلان قالعاسی و توربه که مقبره نظام الدین عمر شهسوار اشاره کرد.

با رعایت سکوت در جنگل های بکر این منطقه می توان دیدن از نزدیک حیواناتی مثل گراز، روباه و خرگوش را تجربه کرد. جنگل ها بین شهر لریک و لنکران هستند و در واقع در 30 کیلومتری شهر لنکران و در 15 کیلومتری شهر لریک اند.

لذت رفتن به چشمه های آب گرم این منطقه نیز توصیه شده است. خاصیت درمانی آنها در دنیا شهرت دارد. مجسمه قوچ لریک بسیار تماشایی است که شبیه آن را می توان در بخش های دیگری از آذربایجان و ایران نیز دید. در بهترین تور لریک به طور حتم بازدید از قبرستان باستانی این منطقه نیز گنجانده شده است. قبرستانی با سنگ قبرهای عجیب و غریب که قدمت آنها را به دوران قبل از اسلام نسبت داده اند.

تور ترکیبی باکو و لریک

بهترین زمان سفر به لریک و آذربایجان

تور لریک، نگین گردشگری دریای خزر می تواند با بهترین زمان سفر به آذربایجان همراه باشد. البته که سفر به این منطقه به برنامه سفر شما بستگی دارد. هر فصلی از سال جاذبه های دیدنی مخصوص به خود را دارد. برای آنها که عاشق برف و سرما هستند زمستان بهترین فصل سفر محسوب می شود. برخی پیشنهاد می دهند که برای سفر به این کشور بهتر است اواسط تابستان و اواسط زمستان را انتخاب نکنید. مانند مناطق دیگر بهار و پاییز که آب و هوا معتدل تر است می توانند گزینه های مناسب تری باشند. از آنجا که در فصل پاییز بارندگی در این منطقه بسیار زیاد است، ممکن است بیرون رفتن از محل اقامت و دیدن اماکن دیدنی دچار اختلال شود. با توجه به اقلیم این منطقه، بهترین زمان سفر به لریک می تواند فصل بهار باشد که آب و هوا معتدل و دلچسب است.

لریک لنکران

راهنمای سفر به لریک و آذربایجان

راهنمای سفر به لریک به شما می گوید که اگر قصد دارید همراه با لریک از مناطق دیدنی کشور آذربایجان نیز دیدن کنید، زمان کریسمس ممکن است مناسب باشد. برای آنها که دوست دارند جشن سال جدید مسیحیان را تجربه کنند جای مناسبی است. اما برای آنها که تحمل سرما را ندارند، بهتر است کریسمس را فراموش کنند. همچنان بهترین گزینه سفر به این منطقه فصل بهار است. تورهای گردشگری به طور معمول در بهترین زمان ممکن آن منطقه برنامه دارند. اگر قصد سفر به این منطقه را داشتید می توانید از تورهایی که به این شهر می روند استفاده کنید. تور لریک، نگین گردشگری دریای خزر سفری به یاد ماندنی را رقم خواهد زد.


مقالات پیشنهادی

آشنایی با واحد پول باکو و هزینه های سفر به این شهر

سفر به گنجه شهر شعر و ادب در آذربایجان

به گفتگو بپیوندید